Людина, яка отримує достатню кількість здорового сну, довго не була у відпустці і багато часу проводить на роботі, легко розпізнати за синцями під очима.
Людина, яка отримує достатню кількість здорового сну, довго не була у відпустці і багато часу проводить на роботі, легко розпізнати за синцями під очима. В загальному розумінні синяк є скупченням крові в тканинах, яке викликане розривом судин. Найчастіше він з'являється при ударі. Але яким чином синці під очима з'являються, коли ми просто втомлюємося?
Фахівці пояснюють, що вся причина в анатомічних особливостях будови обличчя і вкрай тонкій і ніжній шкірі на цій ділянці тіла, а також у великій кількості судин в області очей. В роботі кровоносної системи не буде збоїв, за умови, якщо людина не перевтомлюється і вчасно відпочиває. Однак накопичується втома - справжній стрес для організму, при якому кров густіє і відбувається напруга кровоносних судин. Тому для появи синців під очима навіть не потрібен розрив судин, в напруженому стані їх добре видно під тонкою шкірою і тому ми бачимо синій колір втоми.
Однак синюшний відтінок під очима людини є наслідком не тільки почуття втоми. Синці в цьому місці виникають, при захворюваннях серцево-судинної системи, у завзятих курців і при зловживанні алкогольними напоями. Крім того синява є однією з ознак захворювань очей, таких як катаракта і блефарит. Деякі вчені переконані, що колір ділянки шкіри під очима і обличчя в цілому, підкаже про те, в якому стані знаходяться нирки. Найчастіше ниркова недостатність, нефроптоз та поєлонефрит дарують шкірі під очима синюшний відтінок.
Хоча не завжди це явище свідчить про наявність хвороби або хронічної втоми. З віком кровоносні судини людини починають втрачати свою еластичність, а шкіра стає в'ялою, тому всі недоліки видно на ній більш чітко.
Фахівці рекомендують звернутися до лікаря, якщо вас сильно турбує синява під очима, або вона не проходить протягом тривалого часу.