Киянин добу не виходив з води і побив рекорд: "На останніх кілометрах відкрилося друге дихання"


На озері Редькіно (більше відомому як Міністерське) в Києві, тренер і майстер плавання на далекі дистанції Михайло Романишин здійснив перший на території України добовий заплив. Передає: «Абзац ».


Його результат - 55 кілометрів - автоматично став національним рекордом, пише портал "Факти".
Михайло плив без ласт і лопаток для плавання. На ньому були гідрокостюм і гідрошлем, що оберігає від переохолодження, а також окуляри і наручний годинник з навігатором. На дистанції поруч зі спортсменом йшов каяк (човен) супроводу з двома веслярами. Навіть у темряві вони добре бачили у воді Михайла - по надувному буйку жовтого кольору, який був до нього прив'язаний.
"Я стартував 5 серпня о восьмій годині вечора. Плисти вночі виявилося не настільки складно, як можна було очікувати: відчував себе нормально, сильного бажання спати не відчував. Погода стояла тиха, щосили світила місяць, плюс світло від міста. Так що я чудово бачив поверхню води. Неподалік від берега знаходяться дачі. Я використовував в якості орієнтирів світло ліхтарів двох дачних будинків, відстань між якими становить близько одного кілометра: плавав від одного до іншого і назад. Тільки під ранок-години о четвертій-відчув деяку втому, а о шостій ранку — занепад сил. Але через деякий час був знову в тонусі. А в кінці дня на останніх п'яти кілометрах відкрилося друге дихання-організм як би розумів, що вже скоро фініш", - розповів Михайло в інтерв'ю "Фактам".
- На дистанції ви що-небудь їли?
- Звичайно, потрібно було давати організму такі необхідні в таких випадках вуглеводи. Тому кожні 30-40 хвилин хлопці з каяка супроводу давали мені трохи дитячого харчування. А через кожні дві години я вибирався на берег (хвилин на 15), щоб з'їсти порцію побільше. Це були фрукти, особливо налягав на кавун. Під час цих перепочинків робив розтяжку. Також після подолання кожних 20 кілометрів виходив на берег, щоб зробити більш ґрунтовну розтяжку.

- Як почувалися після завершення добового запливу?
- Спочатку нормально. Але коли приїхав додому, підскочила температура до 37,6 градуса — явна ознака того, що організм пережив сильний стрес. Крім того, палило шкіру, адже вона добу не могла як слід дихати через пори, перебуваючи в гідрокостюмі.
- Після таких навантажень не було безсоння?
- На щастя, ні, спалося добре. На ранок був знову свіжим і бадьорим. І ось ще що: тільки коли повернувся після запливу додому, зрозумів, що хотілося б з'їсти: побачив на кухні банку солоних огірочків і вм'яв їх за один присід, та ще й розсолу випив (посміхається).
Михайло відмітив, що цей заплив є свого роду репетицією перед дводобовим водним марафоном, протяжністю 101 км.Михайло спробує проплисти 15-17 серпня з Миколаєва в Коблево через Південний Буг і Чорне море. 
"Майбутній заплив організований як заклик до небайдужих людей надати посильну фінансову допомогу ветерану спорту Сергію Гречко. Гроші потрібні на лікування виявленої у нього хвороби",- повідомив спортсмен. 

Related Posts
Previous
« Prev Post