Лукашенко злякався – не взяв трубку! Термінова заява Зеленського – вони йдуть з Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не брав трубку під час телефонних дзвінків глави Франції Еммануеля Макрона і канцлера Німеччини Ангели Меркель. Передає: «Абзац ».



Про це розповів прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас.
Він зазначив, що Меркель і Макрон, намагаючись отримати інформацію про ситуацію в Білорусі, дзвонили не тільки голові РФ Володимиру Путіну.
“Прохання про телефонні переговори від обох європейських лідерів були спрямовані також в Мінськ Олександру Лукашенко, який не відповів і не взяв трубку”, – повідомив Ратас.
За його словами, Франція і Німеччина зацікавлені в “вільних і демократичних виборах” в Білорусі в присутності міжнародних спостерігачів.
У свою чергу, президент Володимир Зеленський не бажає білорусам українського сценарію 2014 року, маючи на увазі кровопролиття через дії влади.
“Я б не побажав їм тих же подій, що були у нас в 2014 році. Я не хочу, щоб білоруси вмирали, щоб їх вбивали або якогось іншого серйозного кровопролиття, викликаного урядом. Я не хочу цього, і тому я не бажаю білоруському народу такого ж сценарію”.
Також Зеленський вважає, що владі і білоруському суспільству не пізно почати діалог для вирішення ситуації. “Результат не важливий. Це взагалі не про нього, а про шлях до нього. І цей шлях не повинен бути кривавим “, – пояснив президент.
Популярне: Мінімалку підвищать, але грошей не додасться: як заповітні 5 000 гривень зроблять українців ще біднішими

Зеленський також заявив, що категорично не хоче втручатися в білоруські вибори: “Я абсолютно не хочу втручатися в білоруські вибори і я цього не буду робити. Україна не буде втручатися. Це їхні внутрішні справи “.
У той же час президент порадив виконуючому обов’язки президента Білорусі Олександру Лукашенку провести нові вибори, забезпечити до них доступ всіх кандидатів і не перешкоджати міжнародним спостерігачам.
“І вже після цих результатів – питань не залишилося б. І я впевнений в цьому. Якби Лукашенко виграв – значить так, якщо хтось інший – значить хтось інший. І всі б заспокоїлися, без кровопролиття. Це було б чесно і увійшло б в історію “, – підсумував Зеленський.
Крім цього, стало відомо, що великі технологічні компанії розглядають можливість переміщення бізнесу з Білорусі після переобрання президента Олександра Лукашенко за підсумками виборів 9 серпня, які опозиція називає сфальсифікованими, і жорсткого придушення протестів, в ході якого постраждали співробітники великих компаній.
IT-підприємці також зазначають перебої з інтернетом після початку протестів в країні, які координувалися через соцмережі.
“Найдивнішою подією в Білорусі стала навіть не жорстокість поліції, а то, що інтернет був повністю відключений”, – сказав Михайло Румянцев, співзасновник компанії-розробника програмного забезпечення FriendlyData, яка була продана компанії ServiceNow.Inc.
“Це просто неймовірно для американських партнерів, для американських клієнтів, які вважають, що це можна порівняти з ситуацією в Північній Кореї або деяких інших країнах з тоталітарними режимами”, – підкреслив Румянцев, який зараз проживає в Каліфорнії.


Related Posts
Previous
« Prev Post