Громадська рада при Міністерстві юстиції ініціювала заборону на діяльність “Опозиційної платформи – За життя” й “Партії Шарія”. У контексті цього рішення мовиться про загрозу національній безпеці України. Передає: «Абзац ».
Про проведення засідання громадської ради мовиться на сайті Міністерства юстиції. Втім рішення на ньому не схвалили – поки вирішили лише почати процес підготовки до цього, пише “Національний корпус”.
“Засідання викликало такий резонанс, що на нього навіть прибула поліція. Разом з нею прибули фейкові “журналісти” Шарія”, – повідомили в “Нацкорпусі”.
Вже після завершення засідання розглянули й питання порушень партії. На їхній основі громадська рада підготувати звернення до відповідних органів для подальшого процесу заборони діяльності вказаних партій.
Партія “Опозиційна платформа – За життя”:
Це партія з найбільшим рівнем підтримки серед проросійських політичних сил в Україні. Фактично вона створена під кінець минулої каденції Верховної Ради внаслідок розколу “Опозиційного блоку”. Юридично вона існує ще з 1999 року.
Розкол був спровокований певними суперечками між групами Медведчука й Ахметова. Разом з Медведчуком з партії вийшли Нестор Шуфрич, Вадим Рабінович, Юрій Бойко й інші.
“Партія Шарія”:
Згідно з останніми виборами, це третя проросійська політсила за рівнем підтримки – після “Опоплатформи” й “Опоблоку”. Вона створена проросійським блогером Анатолієм Шарієм, який вже багато років не живе в Україні.
Фактично партію створили конкретно під парламентські вибори у 2019 році. Багато експертів вважають, що ця партія є проєктом “Опозиційної платформи – За життя”.
Нагадаємо, 30 липня Окружний адмінсуд відкрив позов щодо заборони діяльності політичної партії блогера Анатолія Шарія. Позивач, зокрема, просить визнати протиправною бездіяльність Міністерства юстиції, яке «дозволило» працювати Партії Шарія, попри її невідповідність вимогам закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні».
Партія Шарія подала до суду на Національне агентство із запобігання корупції зі звинуваченням у невиплаті коштів, передбачених законом про державне фінансування партій. Позов стосувався державного фінансування політсили.
Партія Шарія вимагала визнати протиправною бездіяльність НАЗК і стягнути з державного бюджету 3,2 мільйона гривень, які належать політсилі в рамках державного фінансування. Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні позову.
Зазначимо, під час парламентських виборів Партія Шарія набрала 2,23% голосів виборців і разом із п’ятьма іншими партіями, які набрали від 2 до 5%, отримала право на державне фінансування.
Згідно із законом «Про політичні партії в Україні», право на держфінансування мали всі партії, що здобули понад 2% голосів виборців. Однак у жовтні 2019 року Рада скасувала бюджетне фінансування партій, що набрали на виборах менше ніж 5% голосів.
1 коментарі
Ну зєлєнь , хоть тут не обкакайся , доведи справу з ворогами в середині України партіями ОПЖ І ШАРІЯ ПРОМОСКАЛЬСЬКИМИ ПАРТІЯМИ , мені дуже вважков це повірити , що ти ЛОХ НАРОДА УКРАЇНИ ЦЕ ЗМОЖЕШ ЗРОБИТИ.
Reply