У межах проекту дружини Президента України Олени Зеленської із впровадження україномовних аудіогідів у музеях світу відбувся запуск української версії мобільного додатку в системі аудіогідів Латвійського національного художнього музею (м. Рига). Це вже третій аудіогід із запланованої серії, який рідною для українців мовою розповідає про експозиції в найбільш знакових культурних місцях. Передає: «Абзац ».
Домовленість про співпрацю з музеєм та реалізацію проекту, яким опікується Олена Зеленська, була досягнута в жовтні минулого року, під час офіційного візиту до Латвії Президента й першої леді України.
«Голосом» аудіогіда став заслужений артист України, актор Дмитро Суржиков.
Популярне: Депутати позаздрять: як виглядає найбагатше село в Україні. Розмах вражає! Такого ви ще не бачили (ФОТО)«Я ДУЖЕ ВДЯЧНИЙ ЗА НАДАНУ ЧЕСТЬ БУТИ ПРИЧЕТНИМ ДО ВЕЛИКОЇ СПРАВИ – ПОШИРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ СВІТОМ. ЩАСЛИВИЙ, ЩО МАЮ ДО ЦЬОГО СТОСУНОК. ВІРЮ, ЩО ЦЕ ЛИШЕ ПОЧАТОК ВЕЛИКОГО ШЛЯХУ», – ПРОКОМЕНТУВАВ ВІН СВОЮ УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ.
Першими роботу україномовного аудіогіда протестували учні Ризької української середньої школи – закладу, де діти етнічних українців мають можливість здобувати знання, зокрема й українською мовою. З діяльністю та колективом школи, яка вже впродовж 30 років є осередком українських традицій у Латвії, Олена Зеленська познайомилася ще торік.
Під час презентації аудіогіда школярам особливо сподобалася інтерактивна навігація з елементами доповненої реальності – опція, яка є цікавинкою додатку й технологічно підсилює враження від перегляду художніх творів постійної експозиції музею.
Директорка музею Мара Лаце наголосила на важливості ініціативи, яка дає можливість українцям з будь-якого куточка світу насолоджуватися латвійським мистецтвом в онлайн-форматі. Також вона висловила подяку Олені Зеленській за її особисту підтримку в практичному втіленні задуму.
Посол України в Латвії Олександр Міщенко зі свого боку також підкреслив вагомість проекту для розвитку та поширення української мови за межами держави як невід’ємний складник самоідентичності.
У межах проекту Олени Зеленської у червні українською вже «заговорив» один із найбільших музеїв Австрії – художня галерея Альбертіна у Відні. А на цьогорічний День Незалежності Україна отримала символічний подарунок від Азербайджану – україномовний аудіогід з’явився в Національному музеї килима в Баку.
У найближчій перспективі – запуск низки аудіогідів, зокрема в Музеї історії мистецтв у Австрії та Морському музеї Чорногорії.
Також додамо, що днями раніше зініціативи першої леді Олени Зеленської в Маріїнському палаці проводитимуть безкоштовні екскурсії для школярів.
Уперше після 12 років реставрації Маріїнський палац – церемоніальну резиденцію Президента України – відкривають для широкого загалу. Всі охочі зможуть відвідати палац у п’ятницю, суботу та неділю, з 10:00 до 17:00.
Перша екскурсія відбулася напередодні Дня знань за особистою участю дружини Президента. Олена Зеленська провела дітей залами та кімнатами палацу й розповіла про церемоніальні заходи, протокол зустрічі офіційних делегацій, етикет офіційних обідів, поділилася своїми спогадами та враженнями від зустрічей з лідерами інших держав та їхніми подружжями й навіть розкрила таємницю президентської булави.